[歌詞] Tell Me Goodbye 羅馬拼音

看板BIGBANG作者 (希德)時間14年前 (2010/06/21 16:40), 編輯推噓3(300)
留言3則, 2人參與, 最新討論串1/1
Can somebody…. Please somebody…. No, I got this… Steady thinkin' 'bout this thing called love It got me shaken up (Please tell me there's a way) And it got my head just spinnin' round-round-round (Please tell me there's a way) Don't wanna take a fall It's best that I break it all It's gonna be better for you to move on (Please tell me there's a way) And my heart be breakin' -breakin' All apart remakin' remakin' How can I recover it all Girl I swear 君(きみ)のことを  1秒(びょう)でも kimi no ko to wo i chi byo u de mo 悲(かな)しませない  約束(やくそく) ka na shi ma se na i ya ku so ku 守(まも)るためにはもう… もうこれしか ma mo ru ta me ni wa mo u mo u ko re shi ka 選(えら)ぶ道(みち)はないから e ra bu mi chi wa na i ka ra Baby 愛(あい)した分(ぶん)だけ 傷(きず)つけてしまう a i shi ta bu n da ke ki zu tsu ke te shi ma u And I got nothing nothing to say Tell Me Goodbye oh Tell Me Goodbye 抱(だ)きしめた手(て)を da ki shi me ta te wo Tell Me Goodbye, Tell Me Goodbye 離(はな)そう ha na so u 僕(ぼく)を忘(わす)れることで  自由(じゆう)になるなら…Baby bo ku wo wa su re ru ko to de zi yu u ni na ru na ra Tell Me Goodbye oh Tell Me Goodbye Girl you know 君(きみ)が笑顔(えがお) 失(な)くしてく程(ほど) ki mi ga e ga o na ku shi te ku ho do 僕(ぼく)は自分(じぶん)を責(せ)めるよ bo ku wa zi bu n wo se me ru yo なぐさめる言葉(ことば)も  光(ひか)りさえも na gu sa me ru ko to ba mo hi ka ri sa e mo 何(なに)もかも 見失(みうしな)う na ni mo ka mo mi u shi na u Baby この唇(くちびる)が離(はな)れた瞬間(しゅんかん)に ko no ku chi bi ru ga ha na re ta shu n ka n ni I'll never find better better than you Tell Me Goodbye oh Tell Me Goodbye 抱(だ)きしめた手(て)を da ki shi me ta te wo Tell Me Goodbye, Tell Me Goodbye 離(はな)そう ha na so u 側(そば)にいることだけが  優(やさ)しさじゃないと…Baby so ba ni i ru ko to da ke ga ya sa shi sa ja na i to Tell Me Goodbye oh Tell Me Goodbye And it's so, so Sad it just aint happenin' Wish it could be better Sorry to scrappin' But I just can't let ya Be less than happy How Sad would that be I couldn't live with myself seein' you lackin' The things you deserve Baby you be superb Best believe that it hurts Deeply that's word, word I feel the achin' through my body It just takes a big ol' part of me To be lettin' you go I wished it weren't so… 君(きみ)の声(こえ)せつなくfade away ki mi no ko e se tsu na ku 風(かぜ)にかき消(け)されて行(い)くstay ka ze ni ka ki ke sa re te i ku これ以上(いじょう)はI can't take it ko re i jo u wa その涙(なみだ) don't cry for me so no na mi da 君(きみ)のためにnever look back again ki mi no ta me ni Tell Me Goodbye oh Tell Me Goodbye 抱(だ)きしめた手(て)を da ki shi me ta te wo Tell Me Goodbye, Tell Me Goodbye 離(はな)そう ha na so u 側(そば)にいることだけが  優(やさ)しさじゃないと…Baby so ba ni i ru ko to da ke ga ya sa shi sa ja na i to Tell Me Goodbye oh Tell Me Goodbye Tell Me Goodbye… 這是自己翻的 如果有錯的話 跟我說一下:) -- ╔╗           ╔╦╗╔╦╗╦╗╔═╗╔╦╗╔╗╗ ║║ ╚═╗╠╦╦╗╔╦═╗║║║║║║║║║ ║║║║║║║ ║╠╦╔╦╣║║║║║║ ║ ║║║╠╗║║║║║╚╝║║║║希 ║║║║║║║║║║║╠═╝║║║║║║║║║║╔╦╝╚╩╬德 ╚╝╚╚╩╩╚╝╝╝╚╩═╝ ╚╝╚╩╝╩╩╚═╝╚╩╝  ╚ -- ※ 發信站: 批踢踢實業坊(ptt.cc) ◆ From: 220.137.3.60 ※ 編輯: kame761024 來自: 220.137.3.60 (06/21 17:02)

06/21 19:32, , 1F
06/21 19:32, 1F

06/21 22:52, , 2F
推 可以學著唱@@
06/21 22:52, 2F

06/26 14:08, , 3F
06/26 14:08, 3F
文章代碼(AID): #1C7oLtnD (BIGBANG)